21 אוגוסט 2016

תושבי מועצה אזורית ברנר
שלום רב,

שבוע קשה ולא פשוט עבר על כולנו. שבוע שהחל בתקרית ירי של תושב בית אלעזרי והריגתו של חבר בחוליית גנבים/שודדים שאיימו על חייו. חוליית גנבים שבשנים האחרונות פועלת באינטנסיביות רבה באזורנו.

בעקבות האירוע ומיד לאחריו התקיימה במושב בית אלעזרי עצרת תמיכה והזדהות בקריאה לבטחון אישי לכל התושבים. העצרת זכתה לתהודה ציבורית ותקשורתית רחבת היקף. (לשמחתנו התבשרנו על תפיסת שאר חברי החוליה).

לצערנו, ניסיון הפריצה הזה אינו אירוע יחיד. אנחנו חיים במציאות יומיומית קשה בה אנו חווים פגיעה מתמשכת ברכושנו תוך איום מתמיד על ביטחוננו האישי וביטחון משפחותינו.

אמנם האירוע הספציפי הזה הוא אירוע חריג כי התבצע בו ירי ואדם נהרג אך למעט זה לא מדובר בשום דבר השונה ממאות אירועים דומים לחלוטין שאנו עוברים מדי יום ומידי לילה.

לנוכח התקרית בבית אלעזרי נפתח לנו חלון הזדמנויות להציף לקדמת הבמה הציבורית את הנושא הכאוב שלא מטופל מזה שנים. תחושת חוסר אונים מתמשכת, אובדן אמון במערכות הביטחון ובעיקר תחושה כי הפקירו אותנו מול חבורות גנבים מקצועיות וחסרות עכבות.

אסור לנו להשלים עם זה!

המתרחש ביישובי המועצה האזורית ברנר אינו שונה ממה שקורה בכל רחבי הארץ בדגש על הישובים החקלאיים. אין יום ולילה בו לא מתרחשים עשרות מקרים הדומים לאירוע בבית אלעזרי.

כל אחד מאירועים אלו יכול בקלות להגיע למצב של אובדן בחיי אדם. בדיוק כפי שקרה במושב אביחיל לפני כשלוש וחצי שנים בו חקלאי איבד את חייו בזמן עימות עם חוליית גנבים.


מיד עם היוודע המקרה בבית אלעזרי יצאתי במערכה ציבורית משמעותית במטרה להביא את הנושא בפני מקבלי ההחלטות. תמכתי אישית בחקלאי ומשפחתו, ליוויתי את הקשיים ואת הצרכים, הצעתי כל עזרה הנדרשת במקרה מורכב כל כך.

יומיים לאחר המקרה הובלנו ארגון של עצרת תמיכה במרכז בית אלעזרי, עצרת שהתקיימה תחת הכותרת: "זכאים לבטחון אישי". זכאים ברמה האישית להגן על עצמנו וזכאים ברמה הלאומית להגנה של כוחות הביטחון על חיינו ורכושנו.


אמרתי בקול רם מעל הבמה כי לא מדובר בגזרה משמיים, זוהי החלטה שראש ממשלה ושר לביטחון פנים יכולים וחייבים לקבל, לשנות את המדיניות ולהקצות את כל המשאבים הנדרשים כדי לייצר הגנה במרחב הכפרי.

בתקופה הקרובה בכוונתי להמשיך ולפעול בנושא: אפגש עם שרים, חברי כנסת, מומחי ביטחון ומשפט וכל מי שיוכל לסייע במאמץ הכל כך חשוב הזה.

זה בדמינו ובנפשנו !

בימים אלה אני יוזם כנס חירום של כלל ראשי המועצות האזוריות "זכאים לביטחון אישי" שיתקיים אצלנו כאן במועצה האזורית ברנר.
כדי להמשיך ולהתעדכן בנעשה ובאופן שוטף, אני מזמין אתכם לעקוב אחר דף הפייסבוק של המועצה www.facebook.com/brener.org.il

אני פונה לכל אחת ואחד מכם בבקשה: אנא שימרו על עצמכם. דאגו למערכת הגנה ביתית, הפעילו את מערכות האזעקה שלכם ושמרו על רכושכם.

בתקווה לימים שקטים,

שלכם,

דורון שידלוב

ראש המועצה

איזכורים: